Manşet Personel Alımları

Polislik (PMYO) başvurularında süre uzatıldı

PMYO başvurularında süre uzatıldı. Daha önce 13 – 26 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulan başvurular, 31 Ağustos’ta sona erecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, başvuru süresinin uzatılması ile ilgili açıklamada bulundu.

GEREKÇE KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, söz konusu süre içerisinde Kurban Bayramı tatili olması sebebiyle bankalarda başvuru ücreti yatırma işlemlerinde sıkıntılar yaşandığı ve başvuru tarihlerinin uzatılması için yoğun talep olduğu vurgulanarak, bu nedenlerden dolayı ön başvuru ve ücret yatırma işlemlerinin 31 Ağustos saat 23.00’e kadar uzatıldığı belirtildi.

2 BİN 500 KİŞİ ALINACAK

PMYO başvuruları ile birlikte 250’si kadın olmak üzere, 2 bin 500 polis memuru adayı alımı gerçekleştirilecek. PMYO öğrencilerinin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarı gösterenler polis memuru olarak göreve başlayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

* T.C. vatandaşı olmak,
* Lise ve dengi okul mezunu olmak,
* 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2018 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 Aralık 2018 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,
* 2018 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 260 bin ham taban puan almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150 bin ham taban puan almış olmak.

Sınav takvimi ve diğer şartlarla ilgili bilgilere Polis Akademisi’nin internet sitesinden ulaşılabilecek. Ön başvurular ise www.pa.edu.tr adresinden yapılabilecek.

BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından Sınav başvuru ücreti olan 100.00 TL (Yüz Türk Lirası), 13 Ağustos 2018 günü saat 09:00’dan 26 Ağustos 2018 günü saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2018 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.

Yunus Ünlü
Yunus Ünlü, egitimbilimleri.net sitesinde görev yapmaktadır.
https://www.egitimbilimleri.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir