Manşet Personel Alımları

Merkez Bankası personel alımı yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 9 personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilanda başvuru detayları ve adaylarda aranan özellikler paylaşıldı.

KPSS PUANI DİKKATE ALINACAK

Merkez Bankası’nın araştırmacı pozisyonuna yapılacak olan alımlarda başvuran adayların KPSS puanına göre sıralanacağı belirtildi. KPSS puanı yüksek olan ve gerekli şartları taşıyan adaylar arasında 9 kişi pozisyonlara yerleştirilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından yasaklı olmamak, Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak, Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, iktisat, ekonometri, maliye, işletme, finans, matematik, istatistik bölümlerinde lisans eğitimini veya iktisat, finans, finansal matematik alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak. 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 85 almış olmak, son iki yılda yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 85 sayısal puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 İngilizce puanına sahip olmak ve 01.01.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak.

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilan için başvuru süreci 31 Ağustos tarihinde başlayacak ve 10 Eylül tarihine kadar devam edecek. İlana başvuru yapacak adayların bu tarihler arasında, Fotoğraf, Diploma veya geçici mezuniyet belgesi, Sınav Sonuç Belgesi (KPSS, ALES, GMAT veya GRE), Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS veya TOEFL iBT), Özgeçmiş evrakları ile birlikte şahsen başvuru yapmış olmaları gerekiyor.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yunus Ünlü
Yunus Ünlü, egitimbilimleri.net sitesinde görev yapmaktadır.
https://www.egitimbilimleri.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir