Eğitim alanında yaşanan son dakika haberleri, egitimbilimleri.net farklı ile sizlerle. ÖSYM’nin sınavları arasında yer alan KPSS, DGS, YKS, YDS, ALES, TUS, DUS ve EKPSS ile ilgili sınav tarihleri, sınav soru ve cevapları ile sınav sonuçlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sınavları dışında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve AÖF gibi sınavlarla ilgili gelişmeler de milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. MEB ve AÖF sınavları ile ilgili haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

PERSONEL ALIMLARI YAYINDA

İş arayan üniversite, lise yada ortaöğretim mezunları güncel iş ilanlarını yakından takip ediyor. Bakanlıkların personel alımları, Devlet Personel Başkanlığı personel alımları ve İŞKUR iş ilanları arasından size uygun pozisyonlara başvurarak işsizlik sorununuzu çözebilirsiniz.

KPSS EĞİTİM BİLİMLERİ İLE İLGİLİ GELİŞMELER

Üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun öğretmen adaylarının her yıl hazırlandığı KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek ile KPSS Eğitim Bilimleri sınavları hakkında yaşanan tüm gelişmeler, çıkmış soru ve cevaplar, sınav giriş belgeleri, sınav sonuçları ve ÖSYM tarafından yapılacak olan duyurular adayların yakın takibinde.